Senaste resultat

Basketshop Open 2018 börjar
Slut
10/5
11/5
12/5
13/5

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
13050704 sö 13/05 14:15 sö 13/05 Vasalund BU12 Slutspel A Final AIK Basket Gul 28 - 19 AIK Basket Svart      
13051004 sö 13/05 14:15 sö 13/05 Löthallen BU13 Slutspel A Final Vision Generation Basket 23 - 45 Tensta Basket      
13051002 sö 13/05 11:30 sö 13/05 Löthallen BU14 Slutspel A Final KFUM Central Basket 2 22 - 36 Södertälje BBK      
13051003 sö 13/05 13:00 sö 13/05 Löthallen BU17 Slutspel A Final AIK Basket 01 31 - 28 KFUM Sundsvall Basket      
13050705 sö 13/05 15:30 sö 13/05 Vasalund BU19 Slutspel A Final KFUM Central Basket 36 - 46 AIK Basket      
13050700 sö 13/05 09:00 sö 13/05 Vasalund GU12 Slutspel A Final Helmi Basket 1 25 - 33 AIK Basket Vit      
13051001 sö 13/05 10:15 sö 13/05 Löthallen GU13 Slutspel A Final SBBK 33 - 22 Panevezys KKSC      
13050701 sö 13/05 10:15 sö 13/05 Vasalund GU14 Slutspel A Final Salon Vilpas 43 - 35 Åkersberga ...nts Lag Röd      
13050703 sö 13/05 13:00 sö 13/05 Vasalund GU15 Slutspel A Final AIK Basket 34 - 32 Södertälje BBK      
13050702 sö 13/05 11:30 sö 13/05 Vasalund GU17 Slutspel A Final HyPo 31 - 40 AIK Basket      
13051005 sö 13/05 15:30 sö 13/05 Löthallen GU19 Slutspel A Final Salon Vilpas 35 - 40 KFUM Central Basket      
12050811 lö 12/05 19:00 lö 12/05 Tallbacka BU12 Slutspel B Final KFUM Central Basket 26 - 34 Åkersberga Basket      
12052012 lö 12/05 20:00 lö 12/05 Ulriksdalshallen BU13 Slutspel B Final HNMKY White 28 - 45 Södertälje BBK 1      
12052809 lö 12/05 18:00 lö 12/05 Gärdeshallen BU14 Slutspel B Final AIK Basket Svart 62 - 30 TENSTA BASKET 03      
12050712 lö 12/05 20:00 lö 12/05 Vasalund BU17 Slutspel B Final KFUM Central Basket 32 - 42 IFK Råneå      
12050412 lö 12/05 20:00 lö 12/05 Råsunda GU12 Slutspel B Final Loimaan Korikonkarit 16 - 44 AIK Basket Svart      
12051111 lö 12/05 20:00 lö 12/05 Brotorpshallen GU13 Slutspel B Final Duvbo IK Röd 16 - 29 Skuru Basket      
12052710 lö 12/05 19:00 lö 12/05 Engelbrektshallen GU14 Slutspel B Final Duvbo IK Röd 32 - 26 Skuru Basket      
12050812 lö 12/05 20:00 lö 12/05 Tallbacka GU15 Slutspel B Final Fryshuset Basket Vitt 17 - 47 Hammarby Basket      
12051012 lö 12/05 20:00 lö 12/05 Löthallen GU17 Slutspel B Final TikS 29 - 26 Vision Generation Basket      
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
13051103 sö 13/05 12:00 sö 13/05 Brotorpshallen BU13 Slutspel A Bronsmatch Södertälje BBK 2 38 - 41 Täby basket      
13052003 sö 13/05 12:00 sö 13/05 Ulriksdalshallen BU12 Slutspel A Bronsmatch AIK Basket Grå 25 - 35 Djursholms Indians Täby      
13051102 sö 13/05 11:00 sö 13/05 Brotorpshallen GU15 Slutspel A Bronsmatch TikS Green 40 - 21 KFUM Central Basket 1      
13052002 sö 13/05 11:00 sö 13/05 Ulriksdalshallen BU17 Slutspel A Bronsmatch AIK Basket 02 40 - 37 KFUM Umeå      
13051101 sö 13/05 10:00 sö 13/05 Brotorpshallen BU14 Slutspel A Bronsmatch Fryshuset 39 - 15 KFUM Sundsvall Basket      
13052001 sö 13/05 10:00 sö 13/05 Ulriksdalshallen GU17 Slutspel A Bronsmatch Salon Vilpas 1 36 - 39 KFUM Central Basket      
13051000 sö 13/05 09:00 sö 13/05 Löthallen GU12 Slutspel A Bronsmatch Åkersberga ...UF - Basket 36 - 43 Tampereen Pyrintö White      
13051100 sö 13/05 09:00 sö 13/05 Brotorpshallen GU13 Slutspel A Bronsmatch AIK Basket Gul 25 - 18 Duvbo IK Vit      
13052000 sö 13/05 09:00 sö 13/05 Ulriksdalshallen GU14 Slutspel A Bronsmatch TikS 18 - 27 AIK Basket      
12050411 lö 12/05 19:00 lö 12/05 Råsunda GU12 Slutspel A Semifinal AIK Basket Vit 38 - 21 Tampereen Pyrintö White      
12050711 lö 12/05 19:00 lö 12/05 Vasalund BU17 Slutspel A Semifinal KFUM Sundsvall Basket 44 - 27 KFUM Umeå      
12051011 lö 12/05 19:00 lö 12/05 Löthallen GU19 Grp A KFUM Central Basket 48 - 42 Duvbo IK      
12051110 lö 12/05 19:00 lö 12/05 Brotorpshallen BU12 Slutspel A Semifinal Djursholms Indians Täby 14 - 30 AIK Basket Svart      
12052011 lö 12/05 19:00 lö 12/05 Ulriksdalshallen GU13 Slutspel A Semifinal Panevezys KKSC 38 - 19 Duvbo IK Vit      
12050410 lö 12/05 18:00 lö 12/05 Råsunda GU12 Slutspel A Semifinal Helmi Basket 1 35 - 25 Åkersberga ...UF - Basket      
12050710 lö 12/05 18:00 lö 12/05 Vasalund BU17 Slutspel B Semifinal IFK Råneå 60 - 36 Vision Generation Basket      
12050810 lö 12/05 18:00 lö 12/05 Tallbacka GU15 Slutspel A Semifinal AIK Basket 32 - 26 TikS Green      
12051010 lö 12/05 18:00 lö 12/05 Löthallen GU17 Slutspel A Semifinal AIK Basket 45 - 32 KFUM Central Basket      
12051109 lö 12/05 18:00 lö 12/05 Brotorpshallen BU12 Slutspel A Semifinal AIK Basket Gul 38 - 16 AIK Basket Grå      
12052010 lö 12/05 18:00 lö 12/05 Ulriksdalshallen GU13 Slutspel A Semifinal AIK Basket Gul 18 - 36 SBBK      
12052709 lö 12/05 18:00 lö 12/05 Engelbrektshallen GU14 Slutspel A Semifinal AIK Basket 23 - 26 Åkersberga ...nts Lag Röd      
12050409 lö 12/05 17:00 lö 12/05 Råsunda GU12 Slutspel B Semifinal Loimaan Korikonkarit 26 - 18 Vision Generation Basket      
12050709 lö 12/05 17:00 lö 12/05 Vasalund BU17 Slutspel B Semifinal KFUM Central Basket 40 - 31 Rauma Basket      
12050809 lö 12/05 17:00 lö 12/05 Tallbacka GU15 Slutspel B Semifinal Fryshuset Basket Vitt 26 - 25 KFUM Central Basket 2      
12051009 lö 12/05 17:00 lö 12/05 Löthallen GU17 Slutspel A Semifinal Salon Vilpas 1 26 - 46 HyPo      
12051108 lö 12/05 17:00 lö 12/05 Brotorpshallen GU13 Slutspel B Semifinal Rae Spordikool/Vaida 8 - 58 Skuru Basket      
12052009 lö 12/05 17:00 lö 12/05 Ulriksdalshallen BU13 Slutspel B Semifinal Södertälje BBK 1 63 - 8 Vellinge Pirates      
12052708 lö 12/05 17:00 lö 12/05 Engelbrektshallen GU14 Slutspel A Semifinal TikS 27 - 31 Salon Vilpas      
12052808 lö 12/05 17:00 lö 12/05 Gärdeshallen BU14 Slutspel A Semifinal KFUM Sundsvall Basket 28 - 43 Södertälje BBK      
12050408 lö 12/05 16:00 lö 12/05 Råsunda GU12 Slutspel B Semifinal AIK Basket Svart 28 - 21 Skuru Basket 2 Grön      

Instagram